Skoč nahoru

Bytový dům

Kožušníček

BYTOVÝ DŮM KOŽUŠNÍČEK
Slovenská 508/6, Olomouc 

Historie ulice 

Kolem Slovenské ulice se rozprostírá komplex dominikánského kláštera s kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie, který je novodobě spojován s nevídaným objevem starých písemností starých několik století. Při renovaci věže kostela byl pracovníky stavební firmy objeven v patě poškozeného kříže tubus se zprávami starými asi čtyři sta let. Na pergamenech z různých období byly vyobrazeny modlitby proti bouřím a blesku spolu se zápisy o opravách věže a kříže, na kterém se podepisovalo počasí. Přímo na rohu ulic Sokolská a Slovenská se nachází objekt, bývalý kostel Svatých schodů, který již dávno neslouží svému původnímu účelu. Kostel začali v areálu svého kláštera na území původních Bělidel budovat františkánští mniši již v roce 1702. Svým názvem odkazoval na Svaté schody, po kterých musel vystoupat Ježíš k jeruzalémskému místodržícímu Pilátu Pontskému a které byly později přesunuty do Říma. Další významnou stavbou. Dále se v nedaleké vzdálenosti nachází Farní kostel sv. Mořice, který patří k nejvzácnějším stavbám období pozdní gotiky na Moravě. V interiéru tohoto kostela jsou umístěn opravdový klenot, kterými jsou mořické varhany pocházející z roku 1745, které jsou zároveň největšími varhany ve střední Evropě. 

Historie k domu Kožušníček

Jedná se o starší měšťanský řadový dům, který byl výrazně přestavěn do současné podoby na přelomu 19. a 20. století v duchu secese. Secesní fasáda zde nese jméno Aloise Kožušníčka, který byl významným holickým velkoobchodníkem s uhlím, hospodářskými a stavebními potřebami a který dokonce zastával od roku 1931 i úřad starosty. 

Dům Kožušníček

Dům prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2021, kdy byly zrekonstruovány kompletně veškeré vnitřní i vnější prostory objektu. Rekonstrukcí vzniklo 8 bytových jednotek o velikosti 2+kk – 3+1, které jsou umístěny ve 3 nadzemních podlaží. K domu náleží i menší dvorek, který je nájemníkům k dispozici.

historie

 

 

Dispozice:

1+1 - 3+1

z
Počet pater:

2

s
Počet bytů:

8

z
Parkoviště:

ano

s
Výtah:

ne

a
Prádelna:

ano

a
Zábava:

200m

MHD:

150m

Zaujal vás bytový dům Kožušníček?

Dejte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme.

  Kontaktujte nás

  Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení pro vaše bydlení.

  Kamila Šimoníková
  +420727838307 great.street.apartment@gmail.com Olomouc
  fb
  Get In Touch With Us Today

  Welcome to Sagen, a modern platform perfect for showcasing your properties.

  +585 889 996 96 sageninfo@gmail.com 184 Main Collins Street Victoria
  fb tw in