Skoč nahoru

Bytový dům

Třináctka

PRONÁJEM
&
DISPOZICE
PŘÍSLUŠENSTVÍ

BYTOVÝ DŮM TŘINÁCTKA
Třída Svornosti 147/13, Olomouc 

HISTORIE ULICE
Kolem roku 1800 se zde začala budovat nová tzv. Úřední čtvrť. Ještě před zrušením pevnosti skoupil Všeobecný rakouský spolek úředníků pozemky a začali zde stavět první dům. Jelikož zde už jezdily i tramvaje a byla zde vlaková trať, byla tato část velmi žádaná. Nejvýznamnější budovou je zde budova čp. 111, rohový dům mezi ulicemi Litovelská a Tř. Svornosti. Byla zde postavena okolo roku 1888. Ve vnitřních prostorách se nacházela vyhlášená restaurace U Města Prahy a v kulturním sále byla divadelní produkce – zajímavostí je, že se sem dostala skoro všechna česká produkce, která se do ostatních německých divadel v Olomouci nedostala. Roku 1921 se zde zřídil kinosál Lípa. V dnešní době tady najdeme poštu v bývalých prostorách zmiňované restaurace.

Úřední část – dnešní tř. Svornosti si stále drží svůj genius loci. Je to poklidná, elegantní a udržovaná městská část. Nalezneme zde mnoho zeleně. Mezi perličky v architektuře považujeme Nájemní vily Franze Langera a Vilu Josefa Mizery.

Svůj ateliér zde měl olomoucký štukatér, medailér a restaurátor, Josef Hladík, který se na počátku 20. století podílel na realizaci nové výzdoby Slavnostního sálu arcibiskupské rezidence.

Celkový název ulice vyjadřoval víru, že po letitém sváření Němců s Čechy nastane ve svobodné republice v Olomouci éra svorné spolupráce ku prospěchu společného života.

historie

 

 

Dispozice:

1+KK - 4+1

z
Počet pater:

3

s
Počet bytů:

13

z
Parkoviště:

ano

s
Výtah:

ne

a
Prádelna:

ano

a
Zábava:

1km

MHD:

300m

Zaujal vás bytový dům Třináctka?

Dejte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme.

  Kontaktujte nás

  Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení pro vaše bydlení.

  Kamila Šimoníková
  +420727838307 great.street.apartment@gmail.com Olomouc
  fb
  Get In Touch With Us Today

  Welcome to Sagen, a modern platform perfect for showcasing your properties.

  +585 889 996 96 sageninfo@gmail.com 184 Main Collins Street Victoria
  fb tw in